Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка Про Літин Новини Літина Відкриття меморіальної дошки - Миколі Оверковичу Битинському


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Відкриття меморіальної дошки - Миколі Оверковичу Битинському

dsc 2764

 

 

Сьогодні, у смт. Літині на фасаді Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 було відкрито меморіальну дошку нашому земляку - Миколі Оверковичу Битинському. Микола Битинський народився 24 листопада 1893 року в повітовому містечку Літин у сім’ї службовця Оверка Битинського. Початкову, художню та педагогічну освіту Микола здобув у м. Кам'янець-Подільському.

            Микола Битинський - визначний митець який має безліч іпостасей: військовослужбовець, український геральдист, фалерист, поет, прозаїк, публіцист, вексилолог (дисципліна яка вивчає прапори, корогви, знамена, штандарти, транспаранти, вимпели та інші засоби, що виконують функції символів), мистецтвознавець, дослідник і розробник емблематики та уніформології (особливості службового та, в першу чергу, військової форми одягу), автор двох нагород УНР – «Хреста Симона Петлюри» та «Воєнного хреста». Микола Аверкійович написав низку досліджень з указаних дисциплін, як графік створив чимало мистецьких творів, залишив по собі малярські роботи, книжкові ілюстрації, ікони, працював на педагогічній ниві, писав вірші, спогади. Він вважається один з найвідоміших дослідників української символіки. Крім того що ця людина багатогранна, це ще й справжній патріот своєї держави.

З початком Першої світової війни М. Битинського мобілізували до російської армії, військову службу у російській армії закінчив у листопаді 1917 р. За участь у бойових діях нагороджений орденом Св. Анни IV ступеня. І лише у березні 1919 р. мобілізований до Армії УНР,в 1920 році брав участь у боях під Замостям. Микола Битинський це зразок великого патріота, борця, за волю й суверенність нашої держави, це зразок обов’язку вірності і честі, який прагнув об’єднати наш народ довкола своєї державності.

Участь у відкритті пам’ятної дошки прийняли: директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Світлана Михайлівна Василюк, Літинський селищний голова Анатолій Іванович Бичок, заступник Літинської районної державної адміністрації Валентина Миколаївна Захаревич, директор Літинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Тетяна Володимирівна Катріна, директор Державного архіву Вінницької області, доктор

історичних наук, професор - Юрій Вікторович Легун, співавтор ідеї встановлення меморіальної дошки, директор Центру історії Вінниці Олександра Федоришена

Ініціаторами встановлення дошки є Центр історії Вінниці у співпраці з Громадським об’єднанням «Вінницьке історичне товариство» за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації. Автором дизайну меморіальної дошки є Сергій Колосов.

Урочисте відкриття меморіальної дошки Миколі Битинському здійснили член Українського Геральдичного Товариства Юрій Легун
та учень 11 – А Літинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2. Криворучко Павло.

Освячення пам’ятного знаку Миколі Битинському провів протоієрей Православної Церкви України, отець Андрій Грабар.

Музичний супровід даного заходу відбувся за участю Військового оркестру Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України.

Усі присутні поклали квіти до меморіальної дошки Миколі Битинському та учаснику війни на Сході України Пантелеймону Рожанському.        

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури